Podwyższone łóżka, takie jak łóżka piętrowe i lofty są bardzo popularne wśród chłopców i dziewcząt, ponieważ zapewniają tak wiele funkcjonalności i zabawy w każdym pokoju dziecka. Wyszukiwanie produktów nie kończy się jednak na samym łóżku. Materac dziecięcy, który wybierzesz dla tej pryczy lub strychu jest równie ważny, aby zapewnić im bezpieczeństwo i zmaksymalizować przestrzeń. Do łóżek o podwyższonym łóżku polecamy materac niskoprofilowy.

Podczas gdy zwykłe materace dla dzieci mają grubość 8,10 lub nawet do 20 cali, materac niskoprofilowy utrzymuje komfort i jakość zwykłego materaca, ale jest zaprojektowany tak, aby był znacznie cieńszy. W wielu materacach stosuje się materiały "wypełniające" do budowy materaca na żądaną wysokość. Wysokiej jakości materac niskoprofilowy unika tego materiału wypełniającego i maksymalizuje jakość materiałów w jak najsmuklejszym profilu. Wysokiej jakości materace niskoprofilowe to dość rzadkie znalezisko - ale jest wiele powodów, dla których warto rozważyć ich zastosowanie w łóżkach Bunks i Loft.

1. Bezpieczeństwo - Zoptymalizuj wysokość poręczy bezpieczeństwa za pomocą materaca Low Profile.

Dzieci mogą spać wysoko, gdy łóżko i materac niskoprofilowy są prawidłowo skonfigurowane. Przednie i tylne barierki zabezpieczające na górnym łóżku lub poddaszu zapewniają dziecku pozostanie w łóżku podczas snu i poruszania się. Minimalne przepisy wymagają, aby barierki bezpieczeństwa były o 5" (13cm) wyższe niż powierzchnia materaca, ale zdecydowanie zalecamy szukanie kombinacji łóżka i materaca, która przekracza ten limit. Łóżka Maxtrix® Bunks and Lofts są wyposażone w 16" (41cm) szynę bezpieczeństwa, jedną z najwyższych w branży.

Wysokość relingów można zoptymalizować przy użyciu najlepszego materaca niskoprofilowego. Większość materacy bliźniaczych lub pełnych ma 8 cali wysokości, ale niskoprofilowy materac Maxtrix dla dzieci ma tylko 5 cali wysokości, co oznacza, że masz 3 dodatkowe cale przestrzeni. Pamiętaj, że im wyższy materac, tym niższa jest szyna zabezpieczająca, więc poszukaj materaca niskoprofilowego, szczególnie na górne prycze lub łóżka na poddaszu. Łóżko Maxtrix® może pomieścić materac o grubości do 11" (28 cm), jednak dla większego bezpieczeństwa zalecamy nie przekraczać 8" (20 cm) na górnej pryczy.

2. Wygoda. Ułatwisz sobie pracę z materacem Low Profile.

Często słyszymy, że ludzie pytają, jak zrobić łóżko na górnej pryczy lub na strychu. Jednogłośnie zgadzamy się, że niski materac jest znacznie łatwiejszy w obsłudze przy zmianie pościeli, a ponadto jest lżejszy do podniesienia. Tak więc, jeśli chodzi o robienie górnej pryczy, robi to dużą różnicę, ponieważ można na niej dostać prześcieradło bez większych trudności i bez podnoszenia dużej wagi. Dla mamy i taty to duża wygrana!

3. Przestrzeń. Zmaksymalizuj swoją przestrzeń dzięki niskiemu materacowi.

Krótsze sufity? Martwisz się, że twoje dziecko uderzy głową o górną pryczę? Pamiętaj, że im wyższy materac, tym niższa wysokość głowy. Istnieje sposób na zwiększenie przestrzeni między pryczami oraz przestrzeni między górnym łóżkiem a sufitem - zmaksymalizuj przestrzeń na głowę poprzez zminimalizowanie wysokości materaca. Niski 5-calowy materac dla dzieci jest idealny w tej sytuacji, zwłaszcza jeśli jest to materac doskonałej jakości, dzięki któremu nie stracisz żadnego komfortu snu. Sklepowy niskoprofilowy materac bliźniaczy Dolna linia? Nie rezygnuj z komfortu, przestrzeni, wygody i bezpieczeństwa wybierając niewłaściwy materac do swojego podniesionego łóżka. Zacznij kupować nasz najlepszy materac niskoprofilowy do łóżek piętrowych i loftów. A oto poręczny przewodnik po zakupie materaca niskoprofilowego, aby upewnić się, że wybierasz właściwy.