Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Projektujemy i budujemy nasze produkty nie tylko zgodnie z wytycznymi określonymi przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), ale także po to, aby je przekraczać. Nasze wykończenia są na bazie wody, nietoksyczne i bezpieczne dla zabawek. Powierzchnie naszej sklejki są walcowane z powłoką na bazie akrylu, są utwardzane promieniami UV i nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC). Krawędzie sklejki są ręcznie szczotkowane naturalnym olejem woskowym, który zapewnia jej gładkie wykończenie.

Aby zachować bezpieczeństwo mebli należy pamiętać o corocznym dokręcaniu śrub. Lubimy to robić w tym samym czasie, kiedy dzieci wracają do szkoły; jest to łatwy sposób na zapamiętanie.

CRIB SAFETY

Łóżeczka dziecięce mogą stwarzać ryzyko dla niemowląt, jeżeli zostaną zaprojektowane w niewłaściwy sposób, prowadzący do uduszenia lub innych obrażeń. Aby uniknąć obrażeń przez prawo, szopki muszą przestrzegać następujących przepisów:

 • Listwy, wrzeciona lub inne otwory po każdej stronie łóżeczka nie mogą być większe niż 2 3/8 cali. Zapobiega to przebijaniu się dzieci przez listewki. Upewnij się, że na Twoim łóżeczku nie ma brakujących lub pękniętych listew!
 • Grubość materaca łóżeczkowego nie może przekraczać 6 cali. Ściśle dopasowane materace są bezpieczniejsze, ponieważ zmniejszają możliwość uwięzienia dziecka po dowolnej stronie.
 • Łóżeczka dziecięce nie mogą mieć żadnych przesuwnych szyn. Stare łóżeczka mają opuszczane barierki ułatwiające wsiadanie i wysiadanie dziecka, ale te zostały uznane za niebezpieczne i nie są dozwolone.
 • Kiedy wspornik materaca do łóżeczka znajduje się w najwyższym położeniu, górna część szyny do wspornika materaca musi mieć co najmniej 15 cali. Górna część szyny do górnej części materaca musi mieć co najmniej 9 cali.
 • Gdy wspornik materaca żłobkowego znajduje się w najniższym położeniu, górna część szyny do górnej części materaca musi mieć co najmniej 26 cali.
 • Łóżeczko dziecięce musi być odpowiednio i wyraźnie oznakowane ostrzeżeniami CPSC.
 • Wykończenia muszą być nietoksyczne. Wszystkie nasze wykończenia nie zawierają formaldehydu, są na bazie wody i nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC).
 • Słupki narożne na łóżeczku nie mogą przekraczać 0,06 cala. Słupki narożne stwarzają ryzyko zahaczenia o ubranie dziecka.
 • Trzymaj z dala od zasłon, itp.
 • Jeśli łóżeczko dziecięce ma kółka, upewnij się, że ma hamulce.

Jeśli łóżeczko ma kółka, upewnij się, że ma hamulce. Dodatkowym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka i zapobieganie uduszeniu się w łóżeczku jest unikanie używania pościeli w łóżeczku (brak poduszek, kołder i kołderek). Używaj tylko dopasowanego prześcieradła, które dokładnie owija się wokół materaca. Nie pozwól dziecku spać z wypchanym zwierzęciem w jego łóżku lub zabawkach. W końcu, upewnij się, że nie obłożymy żadną odzieżą lub tkaniną przez szynę, ponieważ mogą one wpaść do łóżeczka.

ŁÓŻKO PIĘTROWE, ŁÓŻKO NA STRYCHU, LUB PODWYŻSZONE ŁÓŻKO BEZPIECZEŃSTWA

Łóżko piętrowe definiuje się jako łóżko, którego podpórka pod materac znajduje się ponad 30 cali od podłogi. Łóżko strychowe jest łóżkiem podniesionym, z otwartą przestrzenią pod spodem i takie same zasady obowiązują w odniesieniu do nich. Wszystkie łóżka podwyższone (łóżka piętrowe i strychowe) są przeznaczone wyłącznie dla dzieci od 6 roku życia. Łóżka piętrowe mogą być wyposażone w schody lub drabinkę, zawsze zalecamy schody, jeżeli jest miejsce. Dzieciom łatwiej jest poruszać się po schodach niż po drabinie, możemy nawet dodać dywanik do schodów, aby zapewnić, że nie będą się ślizgać.

Szuflady do przechowywania w obrębie schodów zawsze mają wycięcia, które pozwalają na to, aby twarz szuflady pozostała płaska, a nie wystające ściągacze, które mogą sprawić, że potkną się lub zaczepią o ubranie. Nasze drabiny są wyposażone w duże wycięcia, które są łatwe do uchwycenia podczas wspinaczki. Zalecamy zainstalowanie w pokoju lampki nocnej, aby dziecko na górnej pryczy mogło łatwiej poruszać się po drabinie lub schodach, gdy musi wstać w środku nocy.

Większość urazów powstaje w wyniku zabawy, skakania, pochylania się lub chodzenia na łóżku piętrowym. Zasady zabraniające zabawy na łóżkach podniesionych należy omówić z dziećmi, aby uniknąć urazów.

Należy unikać półek nad łóżkiem podniesionym, ponieważ mogą one zachęcać do stania na łóżku. W przypadku dodania półki, należy upewnić się, że jest ona płytka i znajduje się z dala od głowy.

Wszystkie łóżka podniesione muszą spełniać następujące wytyczne:

 • Na górnych łóżkach piętrowych lub strychowych, górna część poręczy do górnej części materaca musi mieć co najmniej 5 cali wolnej przestrzeni. Należy upewnić się, że materac nie przekracza wytycznych producenta dotyczących maksymalnej grubości materaca (większość z nich ogranicza grubość materaca do 7-8 cali). W przypadku łóżek dla dzieci uniesionych w górę materac nie może być grubszy niż 8 cali.
 • Każde łóżko piętrowe musi być wyposażone w dwie barierki, które przechodzą przez konstrukcję końcową łóżka. Szyna umieszczona przy ścianie musi być ciągła i nie może mieć żadnych otworów, podczas gdy szyna znajdująca się po przeciwnej stronie może mieć maksymalnie 15-calowy otwór na obu jej końcach.
 • Szczeliny w barierkach nie mogą być większe niż 2 1/4 cala, aby zapewnić, że dziecko nie wypadnie.
 • Podniesione łóżka muszą być oznaczone numerem modelu, producentem i ostrzeżeniami.

BEZPIECZEŃSTWO KOMODY I PÓŁKI NA KSIĄŻKI

Przewrócenie się mebli może nastąpić, gdy dzieci bawią się, wspinają lub upadają na komody i inne szafki. Częsty wypadek zdarza się, gdy dzieci otwierają wszystkie szuflady komody i przewracają się do przodu. Chociaż ważne jest, aby nauczyć nasze dzieci, aby nie wspinały się na meble i nie prosiły o pomoc, gdy po coś sięgają, podejmujemy środki ostrożności, aby zapobiec urazom i ewentualnej śmierci. Wszystkie sukienki, regały z książkami lub inne szafki powinny być zakotwiczone do ściany, aby zapobiec upadkowi mebli na dziecko.