Sypialnie wszystkich kształtów i rozmiarów są coraz bardziej oczekiwane, aby spełniać wiele ról. Oprócz relaksującego obszaru do spania, sypialniane aranżacje meblowe mogą potrzebować pomieścić domowe biuro, przestrzeń do zabawy, kącik do czytania lub centrum medialne. Pokój powinien również zawierać praktyczne przechowywanie, wydajne obszary garderoby i wystrój, który promuje spokojne drzemki. Czy twój przestrzeń jest duża lub mała, układać sypialnia meble prawy sposób może czuć jak zdradliwa łamigłówka. Rozważa te pomysły gdy tworzyć sypialnia meble układy maksymalizować przestrzeń i promować wygodę.

1. Feng Shui sypialni meblowa aranżacja

Włączać few zasady od chińskiej filozofii feng shui może pomagać ciebie budować harmonijną podstawę. Zaczynać z twój łóżkiem: Ja musi być w "dowodzenia pozycji" z ścianą lub solidnym headboard za nim, przestrzeń dostawać w na jakaś stronie, i widok drzwi bez stawiać czoło ono bezpośrednio. Ustanawiać poczucie równowagi z symetrycznymi parami rzeczy lekkie nocne stoliki, światła, i poduszki sety.

2. Mała sypialnia - rozmieszczenie

"Małe życie oznacza wykorzystanie pionowych przestrzeni", mówi projektantka i terapeutka Anita Yokota. Jej rozwiązania go-to to instalacja dobrze wyglądających, haczyków ściennych catchall i uwolnienie powierzchni przez wiszące rośliny i światła z sufitu. Wybierz meble, które pełnią podwójną funkcję, takie jak szafka z półkami lub szuflady pod łóżkiem. Nocne szafki również mogą być okazją do dodatkowego przechowywania: Wybierz kawałki z wysokością, takie jak półka na książki. A jeśli w sypialni pracujesz, projektantka Emilie Munroe radzi: "Zamień je na małe biurko po jednej stronie łóżka. Jest szykowne i funkcjonalne."

3. Rozmieszczanie mebli w dużych sypialniach

Dla dużych aranżacji mebli w sypialni, pomyśl w strefach. "Zarysuj najpierw łóżko, a następnie, jak chcesz doświadczyć reszty przestrzeni", mówi projektantka Linda Hayslett. I nie ograniczaj się do miejsc do siedzenia. Stwórz biuro, kącik do ćwiczeń lub przestrzeń do rękodzieła. "Wszystko sprowadza się do Twoich celów i stylu życia. Zaprojektuj je zgodnie z nimi" - mówi Yokota. Każda strefa powinna być wyspą z własnymi akcesoriami, takimi jak dywaniki i oświetlenie. "W przeciwnym razie będą czuć się jak poboczny element", mówi Munroe.

4. Meble w sypialni przed oknami

Pomysły na rozmieszczenie mebli w małych sypialniach mogą być ograniczone przez układ pomieszczenia. Jeśli najlepsze miejsce dla twojego łóżka jest na ścianie z oknami, jak pokój projektantki Beth Barden powyżej, stwórz za nim "architekturę" z kolumnami zasłon i uziemiającym wezgłowiem. Właściwy sprawi, że poczujesz się chroniony, a jednocześnie wpuścisz naturalne światło.

5. Spersonalizowane meble

Tam jest żadny reguła która stwierdza twój łóżko potrzebuje centrować na ścianie. Układanie sypialnianych mebli na jednej stronie przestrzeni może pomóc otworzyć przepływ ruchu i zostawić więcej miejsca na personalizację. Tutaj, tapicerowane krzesło w pobliżu okna tworzy kompaktowe miejsce do czytania lub relaksu. Wibrujące tkaniny, draperie z frędzlami i warstwowe dywaniki dodają śmiałego stylu.

6. Pomysły na meble do sypialni z odzysku

Daje twój sypialni zbierającej charakter ruszać się w ukochanych antykach, cenionych kolekcjach, i formalnych meblach. W tej inspirowanej antykami sypialni, złocona rama mieni się nad pluszową, tapicerowaną aksamitem płytą czołową, a krzesło salonowe zaprasza do cofnięcia się. Stół jadalniany w stylu vintage pełni funkcję szafki nocnej, a wiekowy kufer służy jako ławka pod nogi. Wniosek z tej lekcji aranżacji sypialni? Niemal każdy mebel lub akcesorium, które sprawdza się w bardziej publicznych pomieszczeniach mieszkalnych, sprawdzi się również w prywatnych pokojach, o ile cieszy oko i spełnia swoje zadanie.

7. Aranżacja z ekstra siedziskami

Tworzy restful odosobnienie z sypialnianym meblem układem który zawiera comfy krzesła i ławki. Tuck krzesło i stojąca lampa w kąt modyfikować miejsce dla relaksować z dobrą książką, i ruszać się poduszkowatą ławkę kończyć łóżko robić mię łatwy zakładać i zdejmować obuwie. Lub ułóż parę ładnych krzeseł z podłużnicami w pobliżu okien, aby zaczerpnąć światła słonecznego, i przykryj ławkę z podnóżkiem w uzupełniającej tkaninie, aby stworzyć skoordynowane miejsce do siedzenia.

8. Kreatywne pomysły aranżacji mebli do sypialni

Tweak sypialnia meble układy znajdować twórczych rozwiązania dla kłopotliwych układów, tak jak ten pokój z wiele oknami i ograniczony ścienny przestrzeń. Te sprytni właściciele domów rozciągali małą sypialnię ślad centrować dwa pojedynczych łóżka przed parą okno. Nowoczesne wezgłowia o otwartej konstrukcji zapewniają dopływ naturalnego światła, gdy rolety są podniesione. Wyśrodkowana szafka nocna i lampa z dwoma uchwytami służą obu łóżkom. Wiklinowe ławki, bambusowe drabiny i sizalowy dywanik dostarczają naturalnych tekstur.

9. Sypialnia - meble

Wybiera sypialni meblarską aranżację która umieszcza tableop powierzchnie i dobre oświetlenie blisko each strony łóżko. Kinkiety w tej sypialni tworzą oświetlenie zadaniowe, a żyrandol oświetla całą przestrzeń stylem. Zamiast dopasowanych szafek nocnych, właściciele domu zoptymalizowali dostępną przestrzeń, flankując swoje tapicerowane łóżko małą komodą, która zapewnia miejsce do przechowywania i eleganckim biurkiem, które pełni funkcję stacji komputerowej i stolika kosmetycznego.

10. Aranżacje mebli z wieloma łóżkami

Bliskie kwatery żądają inteligentnych sypialni meble układających pomysły. W ten zabawie, plażowej sypialni, piętrowe łóżka układają up zakwaterowywać dwa spanieli. Ścienne światła klatki na jednym końcu i telewizory na innym robią dla dobrze zaokrąglonych spania i lounging przestrzeni. Kosze pod dolną pryczą i pobliska komoda oferują szybko dostępne miejsce do przechowywania. Oba utrzymują ubrania i sprzęt schowane poza zasięgiem wzroku i z dala od ścieżek ruchu, co jest ważnym czynnikiem przy urządzaniu małych sypialni, które służą dzieciom lub gościom.

11. Układ relaksujący

Korzysta niewykorzystywaną przestrzeń ściany pod oknami tworzyć miejsce dla relaksu. Rozważa instalować bankiet, wyposażający z wygodnymi poduszkami i poduszkami, dostarczać oba siedzenia i magazyn. Ten sypialnia projekt zachęca rozmowę, dzięki meblowej grupie zdefiniowanej przez pluszowy dywanik, który bierze swój kolor cue od innych tekstyliów wyświetlanych w całym pokoju.

12. Podwójna sypialnia

Z rozważnym planowaniem, sypialniane układy meblowe mogą pomieścić zarówno spanie jak i ulubione zajęcia. Wyobraź sobie biblioteczne półki wyłożone dobrze odłożonymi książkami lub armoires zaopatrzony z materiałami do scrapbookingu. Ten właściciel domu zrobił drogę dla twórczych poczynań ustawiając sztalugi i przybory artystyczne blisko okien i przesuwając łóżko na przeciwną stronę pokoju. Stolik konsolowy, dzieła sztuki i puste ramy ustawiają się na ścianie łączącej część sypialną z oświetlonym słońcem studiem.