OK, więc znaleźliście idealne łóżko dziecięce do pokoju dla dziewczynek lub chłopców, a teraz nadszedł czas, aby znaleźć idealny materac dla dzieci. To może nie być tak ekscytujące, w rzeczywistości, zakupy materaców mogą być bardzo skomplikowane - istnieje wiele marek, opcji i komunikatów sprzedaży. Jako dorośli spędzamy dużo czasu wypróbowując wiele materacy, zanim w końcu wybierzemy ten właściwy, ale ile wysiłku i czasu spędzamy na materacach dla dzieci? Dzieci spędzają więcej czasu w łóżku niż dorośli, a ich kości i narządy potrzebują odpowiedniego wsparcia podczas rozwoju i wzrostu. Nie zapominajmy też o "sporadycznych" wyciekach i zużyciu materacy dziecięcych! Tak więc, zakup odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka jest właściwie bardzo ważną decyzją.

Wierzymy, że najważniejszą sprawą przy rozważaniu materaca dla Twojego dziecka jest ta, której wielu rodziców nawet nie bierze pod uwagę, gdy zaczynają robić zakupy: BEZPIECZEŃSTWO! Mamy nadzieję, że te informacje ułatwią Ci zakupy na materacach i pomogą w zadawaniu właściwych pytań dotyczących zakupów, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru przy zakupie materaca dla swojego dziecka.

Pytania, które należy zadać przed zakupem materaca dla dziecka.

 • Czy jest wygodny? Tylko dlatego, że jest "wyprodukowany dla dzieci", nie oznacza, że nie powinien mieć takich samych lub lepszych cech jakościowych i komfortu jak materac dla dorosłych. Organiczna bawełna, gruba wyściółka, luksusowe kleszcze i wysokiej jakości materiały są kluczem do stworzenia super wygodnego materaca.
 • Czy jest on bezpieczny? Nieważne, jak wysokie jest łóżko Twojego dziecka, za wszelką cenę chcesz zapobiec upadkowi. Dlatego właśnie wysokie poręcze na każdym łóżku dziecięcym są tak ważne. Czy uważasz, że każdy centymetr grubości (oraz pozorna przytulność i wygoda) materaca Twojego dziecka zmniejsza wysokość poręczy na łóżku o odpowiedni centymetr? Niektórzy producenci decydują się na to, aby w przypadku łóżeczek i loftów dla dzieci wysokość poręczy wynosiła tylko 5".
 • Dlatego wierzymy w niskoprofilowe (5") materace dla dzieci śpiących w podwyższonych łóżkach. Nie trzeba robić super grubego materaca, aby było wygodnie i świetnie się na nim spało. Ale dzięki dodatkowemu, pluszowemu materacowi można naprawdę przyciąć szynę bezpieczeństwa na wysokość.
 • Więc jaki rozmiar materac będzie pasował do mojego łóżka? Wszystkie zwykłe łóżka pasują do zwykłych materaców bliźniaczych lub pełnych rozmiarów (proszę zauważyć, że łóżka z pęczkiem potrzebują specjalnego materaca o rozmiarze pęczka, który jest trochę krótszy niż zwykły materac bliźniaczy i 5" gruby). Technicznie rzecz biorąc, możesz użyć materaca o grubości do 11 cali w naszych pryczach i loftach, jeśli tak zdecydujesz, ponieważ nadal pozostawia on odsłonięte 5 cali wysokości poręczy. Zdecydowanie zalecamy jednak stosowanie materaców niskoprofilowych, najlepiej o wysokości 5", aby zmaksymalizować wysokość barierki ochronnej. Jeśli naprawdę zależy Ci na grubszym materacu, sugerujemy, abyś szukał materaca o grubości 8 cali, ale unikaj przechodzenia aż do 11 cali.
 • Jakiego rodzaju pianka jest używana w materacu? Prawie wszystkie materace zawierają jakiś rodzaj pianki i istnieją rzeczywiste różnice, które są warte zrozumienia. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, że kupujesz bezpieczny, wysokiej jakości produkt z pianki, jest szukanie certyfikatu Certipure. Wszystkie pianki używane w materacach posiadają certyfikat, niski poziom emisji (Low VOCS), wykonane bez depeterów ozonowych, wyprodukowane bez PBDE, wykonane bez rtęci, ołowiu metali ciężkich, wykonane bez formaldehydu, wykonane bez ftalanów.
 • Z czego wykonana jest powierzchnia/obróbka malarska? Wiele materacy dziecięcych dostępnych na rynku używa materiałów syntetycznych, które mogą powodować pocenie się i blokować wilgoć. Oznakowanie materacy Maxmattress wykonane jest z bawełny organicznej. Maxmattressy są również pokryte Nanotexem, wspaniałym materiałem, który pomaga wilgoci oderwać się od powierzchni. Dzięki temu, kiedy dochodzi do rozlania, materac jest chroniony i może łatwiej wyschnąć. Jakie są dostępne możliwości wyboru i jaka jest różnica? Co dziwne, nie ma zbyt wielu możliwości wyboru materaców dla dzieci!

Główne cechy i korzyści każdego z tych wyborów są wymienione poniżej:

 • a) Materace piankowe
 • b) Materace sprężynowe
 • c) Piankowe materace pamięciowe
 • d) Materace lateksowe
 • e) Materace Trundle

Śpisz więcej niż jeden, czy potrzebujesz miejsca na nocleg dla rodziny i przyjaciół? Ty też masz tam swoje miejsce! Upewnijmy się, że ich pobyt będzie tak samo bezpieczny i wygodny jak Twojego syna lub córki. Nasz materac (na bazie pianki) idealnie dopasowuje się do ramy łóżka kuferkowego i tworzy wygodne miejsce do spania dla nocujących gości.