Spójrz na wzory, patyny i kawałki z okresów przeszłości, aby zaprojektować sypialnie w stylu vintage, które są przytulne, wygodne i stylowo zebrane.

Przemyślanie zaprojektowane sypialnie vintage kreatywnie łączą ponownie wykorzystane meble, niedoskonałe patyny i ocalenia architektoniczne w oryginalny sposób. Styl vintage jest uroczo staroświecki, serdecznie przytulny, a czasami radośnie optymistyczny. Z wartymi stulecia dostępnymi opcjami, ważne jest, aby praktykować powściągliwość podczas projektowania sypialni w stylu vintage. Bałagan równa się chaos, więc choć sypialnie w stylu vintage powinny pojawić się zmontowane w czasie, powinny być miejscami nieuciążliwymi, które utrzymują spokój. Oto spojrzenie na to, jak możesz stworzyć uspokajająco spójne sypialnie vintage, które łączą w sobie to, co najlepsze ze starego i nowego świata.

Znajdź muzę

 

Podczas obmyślania tematu dekoracji i schematu kolorów, zainspiruj się konkretnym okresem czasu; zabytkowym obrusem, kołdrą lub tapetą; lub sugestywnymi dziełami sztuki, które odzwierciedlają minione dni. Ustawia colour i motyw parametry więc ty zostajesz na zadaniu gdy zakupy dla rocznika sypialni wystroju i pomagać ciebie tworzyć tło które pokazują twój preferowaną paletę i okres meble profile. Maluje ściany kolor ciągnięty od (lub który uzupełnia) twój główny tkanina; Lub pokrywa ściany w period-apt tapety lub białej malowanej koralikowej desce. Ponieważ ten wygląd jest przede wszystkim zebrany, mieszaj różne wzory w różnych skalach i włączaj tekstylia, które mają wspólne kolory. Rozważ stworzenie charakterystycznej ściany poprzez łączenie różnych próbek tapet lub resztek tkanin w celu stworzenia wzoru przypominającego kołdrę. Połóż wyblakłe dywany orientalne lub ładne, ręcznie robione plecione dywaniki, aby zapewnić ponadczasowy urok pod stopami. Zainstaluj wytłaczane płytki cynowe na suficie w sypialni lub udekoruj górne rejony medalionami sufitowymi lub listwami obrazkowymi. Z perymetrami w miejscu, przenieść się w większych kawałków mebli, które dalej old-timey perspektywy.

Postaw na to, co nieoczekiwane

sypialnia vintage

Ponowne użycie, recykling, odnowienie i repurpose to terminy, które pojawiają się często, gdy rozmowa zwraca się do rocznika wystroju sypialni i mebli. Styl działa najlepiej, gdy zardzewiałe formy, wyrafinowane wykończenia i przygnębione patyny łączą się dla odziedziczonego uroku. Sklep yard sales, pchle targi, twój garaż i rodzinne strychy dla solidnych i stylowych kawałków mebli wartych odzyskania. Przenieś posągowe żelazo, mosiądz lub łóżko z baldachimem jako centralny punkt w projekcie sypialni w stylu vintage. Aktualizuje zmęczonych drewnianych meble kawałki -- tak jak biurka, toaletka, bookcases, i armoires -- z uzupełniającymi farbą kolorami, nakładającymi tkaniny lub tapety szczegółami, decoupaged obrazami, lub szablonowymi motywami. Dodaj vintage-style szuflady pociągnięcia, kryształowe gałki i dekoracyjne zawiasy, aby wysadzić bardziej nowoczesne kawałki do przeszłości. Przenieś szafkę na nogi do siedzenia i przechowywania pod łóżkiem; użyj komody lub herbaciarki jako stolików nocnych; wzmocnij blask lustrzanymi szafkami nocnymi. Ilekroć ty przychodzisz napotykać rocznik meble formę, rozważasz jak ja może używać zaszczepiać piękno i funkcję w twój sypialni projekt.

Idź autentyczny

 

Utrzymuje twój preferowaną paletę i dekoruje styl okres w umysle gdy zakupy dla akcesoriów. Zakupuje antyki, rocznik, i reprodukcje przedmioty -- tak jak windup budziki, antyczni stołowi wentylatory, lampy Tiffany, żelazne kamienne dzbanki, i midcentury garnki -- które autentycznie zakotwiczają twój sypialnię w yesteryear. Dekoruje ściany z grupami atrakcyjnych naczyń, kształtnych luster i ocalałych okien. Zbieraj stare ramy w różnych kształtach i wykończeniach, i używaj ich do wystawiania ręcznie robionych serwetek, zabytkowych chusteczek, fotografii w odcieniach sepii, botanicznych odbitek i portretów przodków. Aby utrzymać wysokie zainteresowanie, włącz do wystroju przedmioty, takie jak kryształowe żyrandole, pełnowymiarowe manekiny i pokryte tkaniną parawany. Co najważniejsze, wprowadź nostalgiczne pojęcia, antyczne akcenty i akcesoria reprodukcyjne, które wywołują miłe wspomnienia, wyzwalają wdzięczne uśmiechy i cieszą oko.

Mieszaj i dopasowuj

 

Przy wyborze dekoracji ściennych, myśl eklektycznie. Sklepy konsygnacyjne są doskonałym miejscem do znalezienia jedynych w swoim rodzaju przedmiotów, które będą pasować do Twojego stylu vintage. Przedmioty nie muszą należeć do pasującego zestawu; znajdź elementy wystroju, które niosą podobny temat lub schemat kolorów. Te drewniane akcenty ścienne wyglądają świetnie nad łóżkiem zwieńczonym eklektycznymi poduszkami do rzucania. Sztuka zastępuje potrzebę posiadania wezgłowia, co daje niedrogi, ale wyjątkowy wygląd.

Styl pod stopami

 

Czasami to, co spaja cały pokój, znajduje się tuż pod stopami. Dywanik w stylu vintage to prosty sposób, aby przenieść wystrój sypialni na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy masz podłogę z twardego drewna, czy dywan, dywaniki świetnie nadają się do zmiękczenia pokoju, dodając jednocześnie odrobinę koloru lub wzoru. Uwielbiamy dywaniki w stylu vintage z wyblakłymi nadrukami i jasnymi, pastelowymi kolorami. Umieszczone pod łóżkiem z kutego żelaza, to połączenie w stylu vintage będzie wyglądać dobrze przez wiele lat.

Groovy Vibes

 

Czy kiedykolwiek marzysz o tym, aby żyć w innej dekadzie? Wykorzystaj tę pasję i zamień ją w coś pięknego, tworząc w swojej sypialni odę do minionych dekad. Chwyć inspirację od popularnych architektów, druków i mody z tamtej epoki. Aby uzyskać klimat lat 70-tych, połącz nowoczesne meble w stylu midcentury z odważnym projektem tapety w kolorze spalonego pomarańczu. Wesoły żółty zegar na ścianie będzie stanowił ciekawe akcenty. Jednak stare trendy należy traktować z przymrużeniem oka. Właścicielka domu odeszła od kudłatego dywanu i zamiast niego na podłodze zastosowała elegancki wzór drewnopodobny.

Pakuj bagaże

 

Zapytaj starszych członków rodziny, czy są skłonni rozstać się z jakimiś pamiątkami z przeszłości - nigdy nie wiadomo, co uda Ci się zdobyć! Zepsuta maszyna do pisania jest świetnym partnerem do rozmowy na stoliku kawowym, a ręcznie robione pudełko na kapelusze to stylowy sposób na przechowywanie pościeli w jadalni. W tej sypialni potrzebna była szafka nocna, więc właściciele domu stworzyli ją z zabytkowych bagaży i encyklopedii. W rezultacie powstał kącik nocny z charakterem na całe dziesięciolecia!

Flora i fauna

 

Jeśli jest jedna rzecz, którą wiemy, że znajdziemy w sklepie vintage, to są to kwiatowe nadruki i wzory. W minionych dekadach wszystko było pokryte kwiatami: kanapy, zasłony, pościel... i tak dalej! Unowocześnij ten kobiecy styl, wybierając tylko kilka wybranych akcentów do udekorowania kwiatami. Delikatny nadruk na tapecie dobrze komponuje się z tapicerowaną deską rozdzielczą i lampą w stylu vintage. Różne nadruki współgrają ze sobą, tworząc kobiecy wygląd, który nie jest przesadzony.