Zorganizowanie przestrzeni dla rodzeństwa

Kolejnym wyzwaniem projektowym jest zorganizowanie przestrzeni dla rodzeństwa. Wspólna przestrzeń może wzmocnić relacje i zachęcić do pozytywnych zachowań. Jest to tak proste, jak zapewnienie dzieciom miejsca do nauki, zabawy i odpoczynku.

Przy określaniu układu przestrzennego należy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników.

Najważniejszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do przestrzeni dla rodzeństwa jest wiek dzieci. Od tego zależeć będzie styl i wystrój wnętrza. Jeśli różnica wieku między rodzeństwem jest niewielka, można urządzić wnętrze jako jedno. Jeśli jednak różnica jest większa, warto podzielić przestrzeń i wyraźnie zaznaczyć, który obszar należy do którego dziecka.

Dla starszych dzieci można stworzyć kącik do nauki z dużym biurkiem i wygodnymi krzesłami. Pomocny jest regał lub szafka do przechowywania książek i przyborów szkolnych. W strefie dla młodszego dziecka ustawmy stolik i krzesło. Ważne jest, aby wybrać stół lub biurko, które rośnie wraz z dzieckiem. Linki pozwolą starszemu dziecku na spokój i umożliwią mu odrabianie lekcji, podczas gdy młodsze będzie mogło robić to, co lubi "w domu".

Łóżko piętrowe z szufladą to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Zajmuje bardzo mało miejsca, pozostawiając dużo miejsca na szafę lub biurka. Schowa wiele przedmiotów i może służyć jako dodatkowe łóżko dla gości. Wystarczy umieścić w szufladzie specjalnie zaprojektowany materac. Na ubrania najlepsza jest szafa wnękowa. Dostępnych jest wiele szerokości w zależności od przestrzeni i potrzeb dzieci. Biurka, które mogą rosnąć wraz z dzieckiem są możliwe, jeśli masz małą przestrzeń. Biurka z regulowaną wysokością blatu można podnieść, aby zaspokoić potrzeby dziecka.

Pokój dla brata lub siostry

Jeśli twoje dzieci są chłopcami lub dziewczynkami, musisz rozważyć ogólny wygląd i schemat kolorów. Zacznijmy od wyboru kolekcji, która jest uniwersalna. Oznacza to, że nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, a także, że jest odpowiednia zarówno dla 5-latków, jak i 11-latków. Kolekcja Nordic to najlepsze meble dla dzieci. Posiada całą wszechstronność, której potrzebujesz i nadaje się do dzielenia pokoju z rodzeństwem. Z tej kolekcji można zorganizować wnętrze zarówno w kolorach chłopięcych, jak i dziewczęcych. Akcesoria można dostosować do własnych potrzeb, kupując akcesoria w różnych kolorach i wzorach.

Ustawienie łóżek w pokoju dla rodzeństwa

Jeśli pokój jest duży, można ustawić dwa łóżka. Stworzy to spójne wnętrze i sprawi, że rodzeństwo nie będzie miało poczucia, że jedno z nich jest preferowane. Jednak takie same nie musi oznaczać identyczne. Grafika na wezgłowiu może być inna dla każdego łóżka dziecka. Można też ozdobić je kolorowymi poduszkami i pluszakami. Można sprawić, że łóżka będą się od siebie różnić. Łóżko piętrowe to najlepsza opcja do małych pomieszczeń. Wtedy łóżka zostaną podzielone tak, aby starsze dziecko było na górze, a młodsze na dali. Można to również wykorzystać w celach praktycznych, zwłaszcza jeśli młodsze dziecko jest jeszcze maluchem.

Jak w każdym pokoju, pokoje dla rodzeństwa potrzebują dużo miejsca do przechowywania. W pokoju z co najmniej dwójką dzieci niezbędna jest podwójna szafa. Warto wybrać szafy z regulowanymi półkami i drążkami. W pokoju dla rodzeństwa dodajmy komodę na ubrania, regał na zabawki i książki oraz skrzynię. Zadbajmy o podział półek między dzieci, aby było jasne, które książki powinny znaleźć się na których półkach i kto jest odpowiedzialny za ich ułożenie. Skrzynia jest idealna do wspólnego przechowywania zabawek i innych gier. Jest też bardzo niska, więc młodsze dziecko będzie miało do niej większy dostęp.

Zastanów się, czy do mebli dołączony jest specjalny pasek, który pozwala na przymocowanie mebli do ściany. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo. Meble dla dzieci powinny być wysokiej jakości. Będziesz ich używać ze zdwojoną siłą każdego dnia, więc upewnij się, że fronty są trwałe i odporne na odpryski. Zwróć też uwagę, czy zawiasy i prowadnice mają system cichego zamykania, który wyeliminuje możliwość trzaskania. Dodatkowym atutem są certyfikaty bezpieczeństwa.

Ważne jest, aby starannie wybrać meble do przestrzeni dla rodzeństwa. Jedyne, co może nas ograniczyć, to wielkość pomieszczenia. Poza tym możliwości aranżacyjne są nieskończone.

Powodzenia!

Ps. W dekorowaniu pokoju dla rodzeństwa może pomóc Ci nasz bezpłatny serwis projektowy. Nasi projektanci pomogą Ci zaprojektować unikalne rozwiązania i dekoracje ścienne do pokoju.