Projektowanie pokoju dla jedynego dziecka pozwala na dużą elastyczność w wyborze, ale przy tak wielu opcjach, trudno jest zawęzić projekt. Niezależnie od nieograniczonych możliwości aranżacyjnych, istnieją trzy podstawowe potrzeby meblowe Twojego dziecka: łóżko, biurko i miejsce do przechowywania. Aby rozpocząć wybór sposobu, w jaki meble zostaną umieszczone o pokoju. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cyrkulację w pomieszczeniu, aby zmaksymalizować otwartą przestrzeń podłogi i nie blokować naturalnego światła.

Zacznijmy od tego, gdzie ustawimy łóżko, najpierw wybieramy pozycję łóżka, ponieważ jest to największy mebel w sypialni i gdzie spędzamy większość naszego czasu. Łóżko powinno znajdować się w wygodnym miejscu, które zapewni nam prywatność. Lubimy umieszczać łóżka wzdłuż ściany, która znajduje się naprzeciwko drzwi, aby zminimalizować hałas; jeśli dzieci dzielą ścianę z innym pokojem, zastanówmy się, czy hałas będzie dla nich problemem. Następnie należy zdecydować o lokalizacji biurka. Idealnie byłoby, gdyby zostało ono umieszczone w miejscu o najbardziej naturalnym oświetleniu i w końcu zlokalizować niezbędny magazyn na ubrania i zabawki.

ŁÓŻECZKO TWIN

Klasyczne podwójne łóżko może wytrzymać twoje dziecko przez studia. Przy długości 77 cali, to łóżko jest wystarczające dla większości dorastających dzieci. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko będzie wysokie, gdy dorośnie, wybierz podwójne łóżko XL. Łóżko podwójne XL ma 82 cale długości. Ma taką samą długość jak łóżko queen-size i ten sam rozmiar, który jest używany w akademikach college'owych.

Lubimy nadawać klasycznemu podwójnemu łóżku twist, zawsze wykorzystując przestrzeń pod spodem. Jeśli Twoje dziecko często śpi, zalecamy dodanie kufra pod łóżkiem. Opcjonalnie dostępne są również szuflady pod łóżkiem podwójnym. Nie możesz wybrać między łóżkiem w kufrze a szufladami do przechowywania? Nasz schowek Dumbo to nasza ulubiona opcja dla jedynego dziecka. Łóżko posiada środkową część z szufladami i półkami, dolne łóżko na kufer, a nawet kilka dodatkowych szuflad w trzystopniowej klatce schodowej.

ŁÓŻECZKO DZIECIĘCE DESK

Około szóstego roku życia dzieci zaczynają potrzebować biurka w swoim pokoju, czy to do pracy domowej, czy do własnych projektów artystycznych. Przestrzeń ta jest niezbędna w miarę jak dzieci się starzeją, będą potrzebowały wydzielonej przestrzeni do skupienia uwagi. Nie ma mowy o tym, żeby biurko było złe. Wybór właściwego biurka sprowadza się głównie do wielkości, jaką może pomieścić Twój pokój. Nasze najbardziej kompaktowe biurko ma szerokość 31 cali, wystarczającą do większości zastosowań. Zawsze polecamy biurko z górną pokrywą do dodatkowego przechowywania. Jeśli Twoje pomieszczenie może pomieścić większe biurko, proponujemy zwiększenie rozmiaru. Łatwiej będzie je rozłożyć, ponieważ z biegiem lat ich obciążenie pracą będzie coraz większe.

SCHOWEK

Przechowywanie w pomieszczeniu podzielone jest na dwie kategorie: ubrania i zabawki lub książki. Twoje potrzeby będą zależały od struktury pokoju dziecka.

PRZECHOWYWANIE ODZIEŻY

Decydując się na rodzaj przechowywania odzieży w pomieszczeniu należy zacząć od zadania sobie kilku pytań. Czy pokój ma szafę? Czy ta szafa może pomieścić całą swoją odzież? Stamtąd możesz zawęzić swoje możliwości.

Jeżeli pokój ma istniejącą szafę prosty rząd kreślarzi wystarcza dla ich dzianin i innych fałdowanych ubrań. Nasza standardowa komoda posiada pojedynczy rząd z 3 szufladami. Jeśli w pokoju nie ma szafy, na pewno potrzebny będzie pancerz z opcją komody.

ZABAWKA, KSIĄŻKA I RÓŻNE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA

Dzieci będą potrzebowały miejsca do przechowywania swoich pozostałych rzeczy. Czy to do przechowywania książek, czy też jako miejsce do prezentacji swoich ulubionych rzeczy, regał jest dla nich korzystny. Modulor Storage Collection może zawierać kombinację półki, szafki lub szuflady. Jeśli w Twoim domu jest wyznaczone miejsce do zabawy, mogą nie potrzebować dodatkowego miejsca do przechowywania zabawek. Większość domów nie będzie w stanie pomieścić tego i dzieci będą musiały przechowywać zabawki w swoich pokojach. Ten kawałek otwiera i zamyka półki łatwo wśród zasięgu dzieci i dużą dolną kreślarką która podwaja jako miejsce do siedzenia. Dolna szuflada pozwala dzieciom usiąść na podłodze, aby mogły się bawić i szybko odłożyć swoje zabawki, gdy skończą.

WSZYSTKO W JEDNYM ŁÓŻKU NA STRYCHU

Niektóre pokoje są po mniejszej stronie i nie mogą pomieścić pełnego zestawu mebli, ale nie przejmuj się! W tym przypadku zawsze zalecamy dodanie do pokoju dziecka łóżka na poddaszu. Dzieci powyżej 6 roku życia są w stanie bezpiecznie spać na loftowym łóżku. Łóżko na poddaszu może być dostosowane do tego, aby zawierało biurko, otwarte półki, a nawet komodę pod spodem, łącząc w sobie wszystkie potrzeby meblowe dziecka.