Chcielibyśmy, aby nasza sprawa była tak jasna jak czarno-biała - dzieci rodzą się odkrywcami. W ich odkrywaniu nowych rzeczy, nie zatrzymują się łatwo. Jednak przy tym potrzebują naszego wsparcia. Gdy czas nieustannego bujania się, kołysania i karmienia zaniknie, rodzice muszą zachęcać dziecko do niezależności.

Jednym ze sposobów na to jest umieszczenie ich na macie do zabawy, gdzie mogą się swobodnie poruszać i gdzie mogą w bezpieczny i zabawny sposób wykorzystać swoją energię.

Zabawa na podłodze jest dość ważna dla naszych maluchów. To właśnie podczas tej zabawy dzieci rozwijają mięśnie potrzebne do raczkowania. Uczą się poruszać i używać swojego ciała na różne sposoby; badają palce u rąk i nóg; kopią, toczą się, czołgają i stopniowo zaczynają chodzić.

Spędzanie czasu na brzuszku jest dla nich również przydatne. Dlatego na macie do zabawy musi być coś, co przyciągnie ich uwagę i sprawi, że doświadczenie to będzie przyjemne. Odważne projekty, szczególnie w czarno-białych wzorach, odwołują się do dzieci i mogą przedłużyć czas spędzany na brzuszku, co jest niezwykle ważne dla wzmocnienia ich mięśni pleców i klatki piersiowej. Czarno-białe wzory to te, które dzieci zauważają jako pierwsze. Przyciągają one ich uwagę i pomagają im się skupić.

Kontrastowe obrazy stymulują również rozwój nerwów wzrokowych. Kiedy dzieci koncentrują się na określonych obrazach, ćwiczą swoje widzenie i mięśnie oczu. Dzięki dodatkowym elementom dodawanym do maty do zabawy rozwijają również koordynację ręka-oko, ułatwiając rozwój umiejętności poznawczych i koncentracji uwagi.

Jeśli więc chcesz, aby Twój maluch chodził w miejsca, dosłownie i metaforycznie, mata do zabawy jest zabawką dla Twojego dziecka.