Jak chcesz, żeby twoje dziecko wstało na górną pryczę? Jeśli szukasz łóżek strychowych lub piętrowych, wiesz, że istnieje wiele możliwości wspinania się. Zacznijmy od kilku faktów dotyczących łóżek z prostymi drabinkami, drabinek pod kątem i łóżek ze schodami.

Łóżka piętrowe i strychowe dla dzieci z drabinkami

W przypadku drabin najczęściej stosowaną wersją jest drabina prosta, która zazwyczaj łączy się bezpośrednio z łóżkiem.

Drabina skośna wystaje do pomieszczenia i powinna być sprzedawana wraz z listwą zabezpieczającą. Schody zazwyczaj mocowane są obok łóżka, dzięki czemu łóżko jest dłuższe, a dostęp do nich możliwy jest przez płytę nożną łóżka.

Trzy porady dla wyboru drabiny lub łóżka schodowego dla twojego dziecka

Teraz, gdy rozważasz oba łóżka z drabinkami i łóżka ze schodami, oto trzy wskazówki, które pomogą Ci dokonać wyboru do sypialni Twojego dziecka.

1 - Przestrzeń!

Prawdopodobnie najważniejszą sprawą... Proste łóżko z drabinką jest zazwyczaj najbardziej oszczędzającą miejsce opcją, a schody mogą zająć najwięcej miejsca. Ale wszystko zależy - jeśli masz długi i wąski pokój, schody mogą być świetnym pomysłem, ponieważ zazwyczaj w ogóle nie wystają z łóżka.

Nie należy też zapominać, że schody oferują dodatkowe miejsce do przechowywania, co może zaoszczędzić miejsce gdzie indziej. Schody w wielu modelach są podwójnie łatwodostępne w szufladach do przechowywania.

Skośna drabina będzie wystawać dalej w pokoju, ale w wielu przypadkach można zdecydować, gdzie dołączyć drabinę do łóżka, aby zminimalizować wpływ na wykorzystanie przestrzeni.

W przypadku, gdy wszystkie drabiny mogą być dołączone praktycznie wszędzie tam, gdzie chciałbyś je mieć - na lewo, na prawo lub nawet wychodząc z głowy lub z deski rozdzielczej. I zawsze możesz zmienić swoje zdanie i zmienić konfigurację później!

2 - Bezpieczeństwo

Podczas gdy dotarcie do górnej pryczy może nie wydawać się szczególnie niebezpiecznym przedsięwzięciem, poślizgnięcia i upadki mogą się zdarzyć i należy ich unikać za wszelką cenę. Najbezpieczniejszą opcją są schody, ponieważ zapewniają one nie tylko największą powierzchnię do nadepnięcia, ale również wbudowaną solidną poręcz. Ponieważ jest ona połączona z końcem łóżka, Twoje dziecko będzie dosłownie przykryte po obu stronach podczas wchodzenia do łóżka.

Drabinka kątowa to kolejna dobra opcja, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie - kąt sprawia, że wspinanie się po niej jest łatwiejsze i mniej zdradliwe, zwłaszcza dla młodszych dzieci. A dodatkowa poręcz zabezpieczająca po jednej stronie zwykle daje wystarczające wsparcie, aby uniknąć poważnych wypadków. Należy pamiętać o szukaniu szerokich stopni w drabinach, zagajników na stopniach, aby uniknąć poślizgu i solidnej poręczy, którą można wygodnie trzymać.

Proste drabiny są najbardziej przystępną opcją. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, należy uważać, aby stopnie były na tyle szerokie, aby zapewnić dobre trzymanie, oraz aby były rowkowane, aby zapobiec poślizgnięciom.

3 - Wygoda

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wspinać się gołymi stopami po drabinie linowej, wiesz, jak niewygodne może być nieosiągnięcie odpowiedniego podeszwy stopy podczas wspinaczki! Ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że twoje dziecko będzie się wspinać do łóżka z gołymi stopami przynajmniej przez pewien czas, rozmiar stopni drabinki naprawdę robi różnicę. Dla dorosłych często pomijana jest potrzeba wspinania się na górę, aby zmienić pościel lub przeczytać bajkę na dobranoc. W ten sposób, podczas gdy twój dziecko może być doskonale dobry z cienkimi drabinkowymi krokami, ty możesz znajdować tygodniową podróż w górę tam jest trochę bardziej wymagający niż wyobrażałeś sobie. Ponownie, najbardziej wygodną opcją dla wszystkich zaangażowanych jest łóżko piętrowe ze schodami, ponieważ dodatkowa przestrzeń i wsparcie sprawiają, że wspinanie się na górną pryczę jest łatwe i super bezpieczne.