W miarę jak wiatr wieje latem, rodzice i dzieci przygotowują swoje plany jesiennej edukacji szkolnej. W przeciwieństwie do lat ubiegłych, kiedy oznaczało to gromadzenie tradycyjnych materiałów szkolnych, rodzice muszą teraz balansować nad swoją pracą z dziećmi, które mogą nie wrócić do klasy.

Znalezienie sposobów na zaangażowanie dzieci poprzez zdalne uczenie się może okazać się trudne, ale pierwszym krokiem do sukcesu w edukacji domowej jest stworzenie skoncentrowanego środowiska. W naszym doświadczeniu tworzenia wnętrz dla dzieci polecamy...

1. STWORZYĆ ICH DEDYKOWANE "DOMOWE BIURO"

Zróbcie miejsce na biurko waszego dziecka. To lepsze niż praca na kuchennym stole. Od rodziców dowiedzieliśmy się, że kiedy dziecko dostało swoje własne biurko (zwłaszcza jeśli brało udział w doborze mebli), mogło bardziej skupić się na pracy domowej. Pomysł, że to biurko jest zaprojektowane specjalnie dla nich, dla ich wielkości, czyni je bardzo atrakcyjnym. W miarę możliwości jedno biurko dla każdego dziecka.

2. ZAOSZCZĘDZIĆ MIEJSCE, ŁĄCZĄC NIEZBĘDNE MEBLE DLA TWOJEGO DZIECKA

Tworzenie prowizorycznej szkoły jest trudne w warunkach kwarantanny. Zamiast oddzielnego łóżka i biurka, lub pokoju do odrabiania lekcji, należy rozważyć łóżko na poddaszu z biurkiem pod spodem. Jest to rozwiązanie oszczędzające miejsce i pomaga dziecku zachować koncentrację.

W mieszkaniach wielkomiejskich przestrzeń jest zawsze na wagę złota, więc korzystanie z dolnej części łóżka na poddaszu jest niemalże inwestycją w nieruchomości. Dzięki sufitom o wysokości ponad 8'' pod łóżkiem można dostać dobrej wielkości biurko.

3. BIURKA Z REGULOWANĄ WYSOKOŚCIĄ

Regulowany wzrost to wspaniała cecha, którą dziecko może mieć w biurku, zwłaszcza jeśli zaczyna z niego korzystać w wieku około 6 lub 7 lat i używa go do czasu, gdy stanie się nastolatkiem.

Dziecko w wieku 6 lat będzie potrzebowało biurka na wysokości od 21 do 24 cali od ziemi. Biurko dla dorosłych ma zazwyczaj wysokość 30". Stojące biurko dla dorosłych ma od 41" do 44" wysokości. Biurko, które może regulować wysokość, będzie służyło przez wiele lat i stanie się lepszą inwestycją.

4. USIĄŚĆ WYGODNIE NA DŁUŻSZY CZAS

Należy używać krzesełka o odpowiedniej wysokości lub regulowanego tak, aby dziecko docierało do ziemi stopami. Jeżeli nie jest to ziemia, należy zastosować co najmniej podnóżek. Ze względów ergonomicznych krzesełko nie wytrzyma tak długo jak biurko. Często stare drewniane krzesełko z poduszką może wykonać tę pracę.

5. STWÓRZ STRĄK, KTÓRY POMOŻE SIĘ SKUPIĆ

Niektóre dzieci są łatwo rozpraszane, aby to złagodzić proponujemy stworzenie "strąka". Strączek może zapewnić dziecku większą izolację i mniej rozpraszać jego uwagę. Mniejsze, półzamknięte przestrzenie zapewniają dziecku komfort i poczucie przynależności, poczucie, że jego przestrzeń/artyfakt został stworzony specjalnie dla niego. W domu z kilkoma dziećmi dzielącymi pokoje, stworzenie niskiej przegrody z drewna i pleksiglasu jest mądrym sposobem na zapewnienie im pewnej niezależności, pewnej prywatności. Przestrzeń pod łóżkiem na poddaszu również może dawać wrażenie półzamkniętej przestrzeni.

6. EDUKACJA DOMOWA WIELU DZIECI

W przypadku pracy z rodzeństwem w różnym wieku, staraj się w miarę możliwości oddzielać je od siebie w różnych biurkach. Jeśli nie możesz pomieścić więcej niż jednego biurka, miej jakiś rodzaj przegrody pomiędzy nimi.

W oparciu o nasze własne doświadczenia i opinie rodziców, jeśli rodzeństwo jest od siebie oddalone o więcej niż rok lub dwa, lepiej jest trzymać je w oddzielnych biurkach. Bliźniaki lub rodzeństwo tylko jeden rok od siebie mogą często dzielić biurko i być w stanie się skoncentrować.