Patrząc na łóżka dzieci ze slajdami? Rozumiemy... dzieci uwielbiają wstawać rano z łóżka. To świetny sposób na powitanie dnia z uśmiechem i śmiechem. Z radością, która przychodzi wraz z posiadaniem wesołego łóżka ze zjeżdżalniami, rozumiemy również obawy o bezpieczeństwo. Zwróciliśmy się do nich z naszymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w łóżku zjeżdżalnianym!

1- Zwróć się do bazy danych łóżka zjeżdżalni.

Po pierwsze, upewnij się, że przed zjeżdżalnią jest wystarczająco dużo miejsca, aby dzieci mogły wylądować bez wpadania w ściany. Usuń wszystkie meble przed podstawą i zastanów się nad meblami, które mogą zajmować więcej miejsca podczas użytkowania (np. krzesełka, które się rozwijają, szuflady, które się wysuwają itp.) Zalecamy pozostawienie co najmniej czterech stóp wolnej przestrzeni przed podstawą prowadnicy, aby uniknąć wszelkiego rodzaju uderzeń.

2- Tworzenie miękkiego lądowania

Rozważ użycie dywanika pod łóżkiem ślizgowym, szczególnie jeśli masz twarde drewniane podłogi. Podkładki i materiały, z których wykonane są dywaniki, pomogą stworzyć miękkie, wyściełane podłoże dla Twoich dzieci.

Jako rodzice szybko "wymiarowujemy" zjeżdżalnie na placach zabaw, patrząc na wysokość boku i stromo. To samo dotyczy również łóżek do zjeżdżalni wewnętrznych. Wybieramy zakrzywione końcówki, które pomagają stworzyć to miękkie lądowanie.

3- Weź pod uwagę wejście do łóżka

Dzieci muszą wspinać się na łóżka, żeby zjechać w dół, prawda? Dlatego nie zapomnij o wejściu do łóżka. Czy drabiny i schody są wystarczająco wytrzymałe i głębokie, aby łatwo się wspinać? Czy schody mają rowki, które pomagają utrzymać małe stopy na miejscu? Wybierz odpowiednie wejście - czy to drabinki pod kątem, proste, czy schody.

4- Wybierz platformę

Uwielbiamy opcję platformy ślizgowej z małpimi prętami, ponieważ zapewniają one nawet dodatkowe bezpieczeństwo w górnej części zjeżdżalni. Małe dłonie trzymają się podczas siadania i przygotowywania do startu. Ponadto, platformy ślizgowe dają możliwość ustawiania zjeżdżalni bardziej pod kątem przed łóżkiem, tak aby zjeżdżalnia mogła biec równolegle do łóżka, zamiast przymocowywać ją do końca skierowanego w stronę pokoju. Dzięki tej konfiguracji można dodać zjeżdżalnię nawet do wąskich pomieszczeń, w których tradycyjne zjeżdżalnie nie będą pasować.

W przypadku wysokich prycz i strychów, platforma zjeżdżalni jest schodkiem w dół, dzięki czemu wysokość zjeżdżalni jest taka sama jak niskiego strychu. Tak więc, nawet wysokie łóżko piętrowe może być wyposażone w bezpieczną zjeżdżalnię.

5- Adres Panele boczne

Kiedy dzieci są na górze, na podwyższonych łóżkach, rodzice zawsze obawiają się, że wypadną (co całkowicie rozumiemy). Zminimalizujcie te obawy z podniesionymi panelami bocznymi, które utrzymują dzieci na prostej i wąskiej drodze. Podczas gdy minimalne przepisy federalne wymagają, aby szyny zabezpieczające były wyższe o 5" (13cm) od powierzchni materaca, zdecydowanie zalecamy szukanie kombinacji łóżeczka i materaca, która przekracza ten limit.

6- Używaj wyłącznie produktów producenta

Przy dodawaniu szyn lub akcesoriów łóżkowych do łóżek ślizgowych należy używać wyłącznie produktów zatwierdzonych przez producenta w celu zapewnienia właściwego dopasowania i maksymalnego bezpieczeństwa. Unikaj dodawania prowadnic innego producenta niż Twoje łóżko.

7- Wybierz materac niskoprofilowy

Użyj niskoprofilowego materaca, aby zmaksymalizować wysokość szyny łóżka w górnej części zjeżdżalni dla bezpiecznego startu. Pamiętaj, że im wyższy materac, tym niższa jest szyna zabezpieczająca, więc poszukaj materaca niskoprofilowego do górnej pryczy lub łóżek na strychu.

8- Tworzenie zasad domowych

Zaangażuj swoje dzieci i stwórz rodzinne "zasady domu" dla swojego łóżka zjeżdżalni. Nauczaj i egzekwuj bezpieczne zachowania, takie jak wchodzenie po drabinie po jednej osobie, zjeżdżanie w dół po tym, jak ostatnia zjeżdżalnia jest całkowicie poza przestrzenią do lądowania, brak skakania na górnym łóżku, siadanie na dole podczas zjeżdżania, itp. Uważaj, aby nigdy nie zachęcać do niepewnej zabawy. Upewnij się, że blokujesz dostęp do niebezpiecznych miejsc, a Twoje dzieci są świadome tego, co jest bezpieczne, a co nie.

9- Ustawianie ograniczeń wiekowych

Podczas gdy slajdy mieszczą się na niskich, średnich i nawet wysokich wysokościach łóżka, proponujemy poczekać do 6 roku życia, zanim włączysz łóżko zjeżdżalni do swojego projektu pokoju. Pamiętaj też, że zsuwanie się z niskiego strychu jest bezpieczniejsze niż na wysokości średniej czy wysokiej.

10 Usuń z Gośćmi

Nie jesteś pewien, czy przyjaciele i goście powinni korzystać z łóżka zjeżdżalni? Odczepić zjeżdżalnię i/lub drabinkę, gdy w domu są małe dzieci. Eliminuje to możliwość wystąpienia urazów na zjeżdżalni.