Wszyscy kochamy spędzać czas z rodzinami. Robimy to teraz bardziej niż kiedykolwiek, ale czasami wszyscy potrzebujemy trochę czasu na dekompresję. Posiadanie prywatnej przestrzeni jest kluczowe dla wszystkich, zwłaszcza dla zmęczonych dzieci, które dostosowują się do nowych harmonogramów. Jeśli nasze domy zaczynają czuć się małe, mamy 5 istotnych wskazówek dotyczących dzielenia się przestrzenią w domu.

1. PODZIELENIE SWOJEGO POKOJU

Podział pokoju jest możliwy za pomocą paneli, regałów z książkami lub innych materiałów. Ta opcja tworzy dwa pokoje w jednym i zapewnia znaczną prywatność. Jeśli dwoje rodzeństwa musi dzielić pokój, nie musi już czuć, że nie ma własnej przestrzeni. Przegrody mogą być również wykorzystane do stworzenia "nowego" pomieszczenia w otwartej przestrzeni wspólnej, gdzie wcześniej nie było ich wcale.

2. STWORZYĆ POMIESZCZENIE O MIESZANYM PRZEZNACZENIU

Wspólne mieszane używane pokoje obejmują pokoje gościnne i biura domowe oraz pokój zabaw i pokój gościnny. Pomyśl o tym, aby Twój pokój spełniał podwójne obowiązki. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce, ponieważ nie musisz powiększać powierzchni swojego domu.

3. OSZCZĘDZAJ PRZESTRZEŃ Z ŁÓŻKIEM PIĘTROWYM, WYKORZYSTUJĄC WYSOKOŚĆ POKOJU

Łóżka piętrowe to najlepsza oszczędność miejsca w pokojach dziecięcych. Jeśli Twój pokój nie ma kwadratowych stóp do spania dla dwóch (lub nawet trzech!), łóżka piętrowe rozwiążą ten problem. To rozwiązanie wykorzystuje często zaniedbany obszar pokoju, jego wysokość. Jeśli zabraknie Ci miejsca na podłodze, zastanów się, czy nie pójść wyżej. Wszystkie twoje meble nie muszą leżeć bezpośrednio na ziemi.

Łóżka piętrowe mogą również oferować mnóstwo miejsca do przechowywania. Zawsze pamiętaj, aby wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, którą posiadasz. Na łóżkach piętrowych szuflady do przechowywania mogą być dodane pod spodem. Szuflady wbudowujemy również zawsze bezpośrednio w schody łóżek piętrowych.

4. KORZYSTAJ Z ŁÓŻEK STRYCHOWYCH DLA PRYWATNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI

Łóżka na poddaszu mają nieograniczone możliwości. Pod podwyższonym łóżkiem można umieścić biurko, schowek i wiele innych. Nie tylko łóżka na poddaszu pozwalają zmieścić się w więcej niż jednym meblu w ilości miejsca, które zajmowałoby pojedyncze łóżko, ale są również mistrzami prywatności. Jeżeli ty masz dzieci w różnym wieku, loft łóżka pozwolą one dzielić pokój podczas gdy wciąż czuć jak oni mają ich swój przestrzeń że mogą wypełniać z ich swój osobistościami.

5. JEDEN ROZMIAR BIURKA PASUJE DO WSZYSTKICH

Dzielenie przestrzeni może ograniczyć ilość miejsca, z którym musisz pracować, jednym z najlepszych sposobów, aby nie musieć podwajać się na każdym meblu jest zakup jednego podstawowego elementu, który może przynieść korzyści wielu osobom w Twoim gospodarstwie domowym. Weźmy na przykład pracę z domu, dostęp do biurka w domu, który staje się coraz bardziej istotny w naszym codziennym życiu. Długie biurko, które może pomieścić więcej niż jedną osobę jednocześnie, jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli w Twoim domu nie ma możliwości pomieszczenia dłuższego biurka, korzystne będzie biurko o regulowanej wysokości. Dzięki takiemu biurku Mama lub Tata mogą pracować w ciągu dnia. Kiedy dziecko wraca ze szkoły do domu, może dostosować biurko do najniższej wysokości i pracować nad swoimi zadaniami szkolnymi.

Istnieje nieskończona ilość możliwości dzielenia przestrzeni.