Zakup nowych łóżek piętrowych i zaprojektowanie nowej przestrzeni dla dzieci to mnóstwo zabawy! Ale może to być też trochę przytłaczające, jeśli nie wiesz od czego zacząć. Na dzisiejszym rynku istnieje wiele różnych opcji łóżek piętrowych dla dzieci do wyboru, dlatego przeprowadzimy Cię przez każdy etap tego procesu. Oto 10 wskazówek do rozważenia przy zakupach na idealne łóżko piętrowe, aby dopasować się do potrzeb każdego!

1. Rozważ swój pokój

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest twój pokój. Poświęć dodatkowy czas na zmierzenie przestrzeni (zobacz jak zmierzyć swój pokój na łóżko dla dzieci). Spójrz na okna, drzwi, szafy, itp. i zastanów się, gdzie jest najlepsze miejsce na łóżko piętrowe. Idealnie byłoby, gdybyś chciał, aby znajdowało się ono wzdłuż gołej ściany, nie blokując niczego, co mogłoby blokować okna lub drzwi. Czasami łóżko może zmieścić się poziomo, co często pozwala na uzyskanie większej powierzchni podłogi. Lub, być może ja iść najlepszy w rogu twój pokoju; Rozważa narożnikowe łóżka piętrowe jeżeli w ten sposób.

Wiele jak spojrzenie "T" łóżko piętrowe projekt, znaczy headboard siedziałby przeciw ścianie na dolnej pryczy i footboard w środku pokoju. To działa, gdy jest wystarczająco dużo miejsca na podłodze. Jednak większość decyduje się na tradycyjne podwójne łóżko piętrowe, aby zmaksymalizować przestrzeń dla pieszych.

Rozważając swoje opcje pamiętaj również o innych czynnikach łóżka - jak np. potrzebujesz barierki bezpieczeństwa po obu stronach łóżka? Czy musisz iść po prostej drabinie, czy może łóżko piętrowe ze schodami będzie pasowało? Zanim podejmiesz jeszcze zbyt wiele decyzji, najpierw musisz wiedzieć, ile miejsca masz do pracy.

Zapisz wymiary swojego pokoju - szerokość, głębokość i wysokość. Niskie łóżka piętrowe mają wysokość 61,5", natomiast piętrowe trzy piętrowe mierzą 92" wysokości, a pomiędzy nimi jest wiele możliwości! Upewnij się więc, że wiesz, z jaką ilością miejsca masz do pracy. Wiele list łóżek piętrowych wskaże idealną wysokość sufitu dla tego konkretnego łóżka, więc znajomość tych informacji z wyprzedzeniem pomoże.

2. Jaki jest cel tego łóżka?

Z tak wieloma wspaniałymi opcjami, łóżka mogą teraz służyć więcej niż tylko celowi spania. Niektóre oferują dodatkowy magazyn, miejsca do pracy, lub dodatkowe łóżko dla gości. Niektóre mogą nawet podwoić się jako przestrzeń do zabawy, jak łóżka piętrowe ze zjeżdżalniami lub łóżka piętrowe w domu zabaw... więc dowiedzieć się, jakie są twoje potrzeby jako łóżko może być więcej niż tylko spanie ćwiartki.

Wspaniałą opcją, jaką oferuje Maxtrix Kid's Furniture, jest ich rosnący system mebli - ich łóżka można dodawać lub zmieniać w miarę upływu czasu. Oznacza to, że można zacząć od podwójnego lub pełnego łóżka piętrowego, a następnie rozdzielić je na dwa oddzielne łóżka dla dzieci. A może chcesz dodać trzecie łóżko i zrobić z niego narożne łóżko piętrowe lub potrójne łóżko piętrowe? Oni też mogą to zrobić! W rzeczywistości mają tak wiele niesamowitych opcji, które pozwalają zamienić swoje łóżko w coś zupełnie niestandardowego później! W miarę jak potrzeby twojej rodziny będą rosnąć i zmieniać się, twoje meble również będą mogły się dostosować.

3. Dla kogo to jest?

Ile dzieci będzie spało na łóżkach piętrowych - Jedno? Cztery? Będziesz zdumiony, jak daleko zajdą łóżka piętrowe, a naprawdę, niebo jest granicą! Zwłaszcza jeśli współpracujesz z niestandardowym producentem łóżek dla dzieci, takim jak Maxtrix Kids, mogą zaprojektować wszystko tak, aby pasowało do twoich potrzeb! Zastanówcie się również, dla kogo kupujecie - ile lat ma wasze dziecko? Czy są one gotowe na wysokie łóżko piętrowe, czy też muszą zacząć bliżej ziemi? Potrzebują większych kroków jako wejście, jak przewidziano z łóżkiem piętrowym ze schodami (gdzie każdy krok jest wyciąganą składową szufladą), lub mogą bezpiecznie wspinać się na prostą lub skośną drabinę? Zaproponuj właściwy projekt, który jest odpowiedni dla Twojego dziecka (lub dzieci).

4. Jaki rozmiar?

Nie ma już łóżek piętrowych tylko w rozmiarze bliźniaczym, są one teraz oferowane w pełnych, XL, a nawet w rozmiarze Queen! Utrzymuje twój dziecka wiek w umysłach gdy wybiera twój łóżkowy rozmiar, ale także rozważa czy ten kawałek meble używa w pokoju spać tyle dzieci ile tylko jest możliwy, lub być może nawet dorośli? Teraz ty mieć opcję up-size jeżeli potrzeba pomieścić dzieci, nastolatków i dorosłych z XL & Queen łóżkami, i Twin over Queen Bunk łóżka.

5. Rozważ swoje opcje bezpieczeństwa

Jedną z największych obaw, jakie mają rodzice przy zamawianiu łóżek piętrowych, jest to, że będą spać i bawić się bezpiecznie i zdrowo. Ale wytyczne dotyczące bezpieczeństwa przeszły długą drogę! Maxtrix produkuje meble wykonane z litego drewna i wykorzystuje mocne komponenty, które są kluczowe dla bezpieczeństwa. Oferują one również wiele standardów do wyboru, w tym poręcze boczne, poręcze, schody widoczne poniżej, a nawet skośne drabiny. Aby przejść do punktu w numerze trzy, zastanów się, dla kogo kupujesz łóżko, a od razu będziesz wiedzieć, jakie środki ostrożności możesz chcieć podjąć dla swojego dziecka. Dowiedz się więcej o standardach bezpieczeństwa Maxtrix tutaj.

6. Uczyń to zabawą

Zakup łóżka piętrowego powinien być naprawdę świetną zabawą! I znowu, idąc z firmą taką jak Maxtrix Kids, która oferuje niekończące się opcje, pozwoli Ci na to, aby Twój nowy mebel był czymś więcej niż tylko łóżkiem do spania! Czy wiesz, że możesz dodać tematyczne namioty łóżkowe? Nie tylko pomoże to Twojemu dziecku poczuć się bezpiecznie, ale może również dodać do tematu ich pokoju! Chcesz zamek księżniczki, czy przytulną kryjówkę? A co z łóżkiem piętrowym ze zjeżdżalnią, aby rano wstać z łóżka? Możesz uczciwie zamienić łóżko piętrowe w coś zabawnego, w co Twoje dzieci będą chciały się bawić przez cały dzień, a spać przez całą noc!

7. Co się dzieje pod spodem?

Jeżeli ty używasz łóżko spać jeden osoba, ale chcesz opcję dla gości, łóżko z ciągnąć out trąbki łóżko może być świetną opcją! Czy Twoje dziecko potrzebuje dodatkowej przestrzeni do przechowywania? Ty możesz teraz włączać komodę lub kreślarzi w projekt z under-bed składowymi kreślarzami. Jeżeli ty potrzebujesz ekstra zakwaterowanie dla okazyjnych sypialni, rozważa ciągnącego trąbkę łóżko opcję.

8. Wybieranie odpowiedniego materaca

To jest tak samo ważne jak pomiary pomieszczeń! Upewnij się, że zamawiasz materac, który rzeczywiście pasuje do twojego łóżka (zobacz przewodnik kupowania materaca piętrowego łóżka). Właśnie ponieważ ja jest bliźniakiem lub pełnym, no znaczy właśnie jakaś bliźniaczy lub pełny materac robi! W zależności od wysokości szyn bocznych i ilości przestrzeni między łóżkiem a sufitem lub górną pryczą, możesz rozważyć zastosowanie niskoprofilowego materaca dla dzieci do łóżek piętrowych, który ma grubość 5". To maksymalizuje przestrzeń i zapewnia dziecku większą ochronę i bezpieczeństwo.

9. Jaki jest Twój styl?

Łóżka piętrowe często występują w wielu różnych kolorach i odcieniach. Polecamy klasyczne wykończenie, takie jak biały, naturalny lub kasztanowy, które wytrzyma próbę czasu i trendów. W takim razie, jak chcesz, aby Twoje łóżka piętrowe i piętrowe wyglądały? Wolisz listwy, panele pełne czy zakrzywione końcówki łóżek? Niezależnie od tego, czy Twój dom jest bardziej tradycyjny, nowoczesny, nadmorski, zwycięski, czy też całkowicie eklektyczny, Maxtrix Kids Furniture pozwala Ci zaprojektować idealne łóżko piętrowe dopasowane do Twojego stylu, osobowości i potrzeb.

10. Zastanów się nad przyszłością

Jaki cel będzie służyło to łóżko w ciągu 5-10 lat od teraz? Maxtrix oferuje rozwijający się system meblowy, który pozwala na dostosowanie łóżka w nadgodzinach i przekształcenie go w coś zupełnie innego później! Zacznij od podwójnych łóżek piętrowych, a w końcu możesz skończyć na potrójnym łóżku piętrowym, które jest wyposażone w zjeżdżalnię i schody... z mnóstwem opcji pomiędzy nimi! Elementy te są jak klocki Lego, które pozwalają budować, dostosowywać i tworzyć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Cudowną rzeczą jest to, że nie musisz decydować o tym wszystkim teraz. Zamiast tego, rozważ zakup łóżka Maxtrix teraz. W końcu, jeśli chcesz je dodać, możesz to zrobić. W ten sposób, gdy twoja rodzina będzie rosła i zmieniała się, twoje meble też będą!