Przeprowadzka jest tak ekscytująca, a osiedlenie się w nowym domu - podczas gdy to dużo pracy - jest początkiem nowego rozdziału dla wszystkich w rodzinie. Dla dzieci, szkoła, place zabaw i przyjaciele w nowej okolicy są ważne, ale uzyskanie wygody w nowym domu z nowymi meblami dla dzieci jest prawdopodobnie najważniejszą częścią przeprowadzki. To właśnie tam spędzają większość czasu (zwłaszcza czas rodzinny), więc upewnienie się, że dzieci kochają swoje otoczenie i mają wspaniałe środowisko do rozwoju jest niezwykle ważne.

Codziennie pomagamy rodzinom umeblować pokoje dziecięce, więc mamy kilka wskazówek, które być może będziesz chciał wziąć pod uwagę podczas osiedlania się w swoim nowym domu:

1. Planuj z wyprzedzeniem!

Podczas gdy to jest zabawne i ekscytujące "biwakować" w nowym domu przez kilka nocy, chcesz się upewnić, że to co najważniejsze jest zorganizowane przed dniem przeprowadzki. Zaplanuj czas na rozłożenie nowej przestrzeni, określ, czego możesz potrzebować i oszacuj między 3-12 tygodniami na przybycie nowych mebli dla dzieci i elementów dekoracyjnych. Set-up może także wziąć kilka dni, więc upewnij się, że masz trochę czasu zaplanowanego w zanim pokój musi być doskonale ustawiony.

2. Wybór pokoju

Podczas gdy większość dzieci nie dostanie największego pokoju w domu, zazwyczaj należy dokonać pewnych wyborów, który pokój w domu będzie dla nich najlepszy. Spróbuj zaangażować je w tę decyzję. W zależności od ich wieku, mogą one mieć dla Ciebie interesujące perspektywy do rozważenia. Jednakże, nawet jeśli zdecydujesz się zignorować ich życzenia, możesz uzyskać dobre zrozumienie tego, co naprawdę ma dla nich znaczenie, aby uzyskać komfort w ich nowym otoczeniu. Małe preferencje jak zdolność spać blisko rodzeństwa, zamykać ich drzwi dla prywatności, lub widok ich rodzica pokój daje dobremu wglądowi w obawach i motywacjach które mogą łatwo utopić się w podnieceniu ruch.

3. Shared Rooms

Jeśli masz taką możliwość, rozważ korzyści płynące ze wspólnego pokoju - ewentualnie uwolnienie drugiego pokoju na osobne miejsce do zabawy lub nauki - zanim podejmiesz ostateczną decyzję o przydzieleniu pokoju każdemu dziecku. Istnieje wiele powodów, dla których dzielenie pokoju może być dobrym wyborem dla Twojej rodziny.

4. Ustawienie pokoju

Daj dzieciom możliwość podejmowania decyzji (w granicach rozsądku) w celu określenia ich własnego otoczenia. Więc jeśli (za punkt drugi) wiesz, że trochę boją się nowego otoczenia, pomóż im stworzyć "bezpieczne strefy", jak forty, i upewnij się, że światła nocne są podłączone i działają. Jeśli wkrótce zaczną uczęszczać do nowej szkoły, zorganizuj im wcześnie dedykowane miejsce w domu, gdzie będą mogli się uczyć bez przerwy. Poznajesz nowych przyjaciół w okolicy? Stwórz przyjazne środowisko, aby nowi przyjaciele chcieli spędzać czas w Twoim domu, a nie znikać w nowej dzielnicy. Dobrze ustawiony pokój z dużą ilością miejsca do zabawy, relaksu i rozrywki zrobi tę sztuczkę.