W tych niezwykłych czasach wielu z nas spędza z dziećmi więcej czasu w domu niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedzenie się, jak sprawić, aby wszyscy byli zajęci i rozwijać e-learning jest wyzwaniem, a jednoczesne próbowanie pracy w domu może wydawać się niemalże niemożliwym zadaniem. Zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny jest niezwykle ważne i istnieje wiele oficjalnych źródeł doskonałych informacji na temat dobrych praktyk higienicznych i innych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób.

Jako producenci mebli w żadnym wypadku nie jesteśmy ekspertami w zapobieganiu wirusom, więc te wytyczne pozostawimy odpowiednim władzom. Jednak w związku z tym, że wiele rodzin zwiększa częstotliwość sprzątania, a dzieci spędzają więcej czasu w swoich pokojach, poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, jak utrzymać pokoje dziecięce w czystości, zdrowiu i bezpieczeństwie dla dzieci i członków rodziny.

Porady dotyczące sprzątania/konserwacji pokoi dziecięcych i pomieszczeń do zabawy

  1. Trzymać z dala od bałaganu na podłodze i powierzchniach, aby umożliwić głębokie sprzątanie. Przetrzyj powierzchnie, w tym drewniane meble, wilgotną szmatką zanurzoną w prostej mieszaninie mydła i wody.
  2. Nigdy nie używać środków czyszczących zawierających amoniak, materiały ścierne, silikony lub aceton. Środki te mogą uszkodzić powłoki lakiernicze.
  3. Zwróć szczególną uwagę na miejsca o dużym natężeniu ruchu/ dotyku, takie jak poręcze, gałki szuflad, schody itp. W przypadku mebli drewnianych należy natychmiast sprzątać rozlane płyny - wszystkie płyny uszkodzą powłoki lakiernicze.
  4. Unikaj umieszczania gumy lub plastiku na meblach drewnianych, ponieważ ich składniki mogą reagować z lakierami. Gumowe nóżki znajdujące się na dnie zegarów, lamp itp. powinny być zamienione na filc.

Porady dotyczące bezpieczeństwa w pomieszczeniach dla dzieci

Teraz, gdy więcej czasu spędzisz w domu, zapewnienie bezpiecznego środowiska w pokoju dziecka jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Wiele wypadków może zdarzyć się w twoim własnym domu, a bezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci, jest najważniejsze. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić bezpieczeństwo w pokojach dziecięcych:

  1. Zakotwiczcie wszystkie komody, półki z książkami lub inne wolnostojące ciężkie meble lub telewizory przy ścianie, aby zapobiec wypadkom przy przewróceniu się dziecka.
  2. Ostre krawędzie i uwięzienie: Sprawdź, czy w pokoju nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się zranić lub utknąć. Istnieje wiele niedrogich rozwiązań dostępnych w celu umieszczenia na meblach ostrych narożników lub zapobieżenia uwięzieniu małych palców w drzwiach lub zawiasach.
  3. Wysokie konstrukcje: Jeśli młodsze dzieci są obecne w domu, należy rozważyć usunięcie dostępu do wysokich struktur, które obejmują górną część łóżka piętrowego. Rozważ usunięcie drabinek prowadzących do górnej pryczy w godzinach czuwania.
  4. Okresowo sprawdzaj okucia i połączenia: Codzienne użytkowanie może z czasem doprowadzić do poluzowania połączeń. Ręczne dokręcanie co 6 miesięcy jest w większości przypadków wystarczające.