Więc, znalazłeś swoje idealne łóżko piętrowe lub łóżko na poddaszu - Gratulacje! Teraz zaczynają się poszukiwania tego najlepszego Materaca na łóżko piętrowe... i nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać! Jaki materac do łóżka piętrowego jest najlepszy? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie niskoprofilowego materaca do łóżek piętrowych lub strychowych? Czy te same względy mają znaczenie, co przy wyborze zwykłego materaca? Jak znaleźć odpowiednią jakość, cechy i komfort? Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wybrać najlepszy materac do łóżek piętrowych i strychowych.

Słyszymy te pytania cały czas, więc oto kilka wskazówek do rozważenia przy wyborze materaca na łóżko piętrowe lub łóżko piętrowe.

Jaki rozmiar ma materac do łóżka piętrowego i łóżka na poddaszu?

Weź pod uwagę wysokość materaca do łóżek piętrowych: wypróbuj niskoprofilowy materac od 5" do maksymalnie 8" wysoki, aby zmaksymalizować wysokość poręczy bezpieczeństwa dla górnej pryczy. Pamiętaj, że im grubszy jest Twój materac, tym wyżej śpisz, co zabiera cenne cale z górnej poręczy łóżka. Polecamy dobrej jakości materac do łóżka piętrowego lub strychowego, zwłaszcza jeśli masz w domu małe dzieci.

Dolna część łóżka piętrowego

Wysokość pod łóżkiem jest bardzo ważna dla dolnej pryczy - więc nie idź tam też za bardzo pluszowo! Im grubszy materac na dolnym łóżku piętrowym, tym mniej miejsca na głowę będziesz miał. I choć nie musisz się tym zbytnio przejmować, jeśli masz małe dzieci, pamiętaj, że czytanie bajek, wkładanie się i całowanie na dobranoc to zazwyczaj praca dla dorosłych. Na pewno doceniają to, że potrafią usiąść prosto nawet w dolnym łóżku piętrowym.

Ponownie, niskoprofilowy materac jest doskonałym wyborem dla dolnej pryczy właśnie z tego powodu - w zależności od tego, jaką jakość wybierzesz, nie musisz rezygnować z komfortu nawet na niskoprofilowym materacu piętrowym.

Materace piętrowe Memory Foam Mattress

Doskonałej jakości pianka bije sprężyny na górne prycze, szczególnie jeśli masz dzieci śpiące wysoko. Odbijający się materac zachęca dzieci do... no... odbijania się! Natomiast materac z pianki pomaga ciału zanurzyć się w nim i tworzy mniej "sprężystą" powierzchnię.

Jeśli myślisz o materacach do łóżek piętrowych lub loftowych - czyli podwyższonych powierzchni do spania - te szczegóły mają znaczenie! Wszyscy wiemy, że dzieci będą się bawić w tych łóżkach i na nich, więc im więcej możemy przyczynić się do stworzenia bezpiecznego środowiska, tym lepiej. Więc zazwyczaj zalecamy dobrej jakości piankę pamięciową lub nawet materac lateksowy dla każdego górnego materaca piętrowego i sugerujemy pozostawienie materaca sprężynowego dla dolnej pryczy.

Materace łatwe do podnoszenia

Kto będzie robił te łóżka? Yup - to pewnie mama. I, czy kiedykolwiek próbowałaś zmienić prześcieradła na tym dodatkowym pluszowym materacu w głównej sypialni? Jest w tym sporo manewru. Teraz wyobraź sobie, że wiszący na drabinie, 4 stopy w górę w powietrzu - tak, nie taki wspaniały pomysł! Zdobądź lekki materac, który mama lub tata z łatwością podniesie, aby schować w pościeli lub zmienić pościel. Ponownie, niskoprofilowy materac ma tendencję do bycia lżejszym i łatwiejszym w obsłudze. A jeśli poważnie boisz się zrobić z niego górne łóżko piętrowe lub łóżko na poddaszu - zastanów się nad uzyskaniem łóżka piętrowego ze schodami lub łóżka na poddaszu ze schodami - dorosłym będzie o wiele łatwiej wejść na górę i zrobić łóżko!

Materace kufrowe do łóżek piętrowych

Dodajesz pęczek? Zwróć uwagę na wymiary - większość stelaży do łóżek kufrowych nie pasuje do zwykłych materacy, ponieważ muszą one zmieścić się pod dolną pryczą - muszą być więc krótsze. Upewnij się, że otrzymujesz specyficzny materac o rozmiarze pnia, który jest nieco krótszy niż regularna długość, a nie tak pluszowy jak zwykły materac, tak aby łatwo znajdował się pod dolną pryczą łóżka.

Tak więc kupując najlepsze materace do łóżek piętrowych lub na poddaszu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Jeżeli ty wciąż jesteś pewny gdzie zaczynać, próbuje ten poręcznego materac kupuje przewodnika. Pomoże Ci on wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb. Lub przeczytaj więcej o tym, dlaczego niskoprofilowe materace są najbezpieczniejszą opcją dla podwyższonych łóżek piętrowych i loftów.