Dzieci rosną. To fakt. Jest to również jeden z najtrudniejszych elementów wystroju pokoju dziecięcego i mebli. Projektując dla dzieci, należy mieć na uwadze przyszłość. Zebraliśmy kilka wskazówek i strategii, aby pierwsza faza projektowania pokoju dziecięcego naprawdę się liczyła i aby stworzyć przestrzeń, która z łatwością będzie rosła wraz z nimi.

Utrzymuj elementy projektu w czystości i prostocie

Czyste linie działają dla dzieci małych i dużych. Projektowanie mebli dziecięcych to przede wszystkim funkcjonalność. Jeśli tworzysz funkcjonalną przestrzeń, pełną łatwo dostępnych schowków, jesteś na dobrej drodze do zbudowania pokoju dla każdego dziecka. Czyste linie sprawiają również, że pokoje nie wyglądają dziecinnie w miarę dorastania, a ich estetyka jest ponadczasowa.

Wybierz elementy modułowe

Modułowe elementy ułatwiają zmianę pokoju w miarę dorastania dzieci. Podczas gdy dzieci często lubią łóżka piętrowe i strychowe, nastolatki i przedszkolaki mogą przerosnąć tę koncepcję. Modułowe łóżka piętrowe i strychowe mogą przekształcić się w regularne łóżka, oddzielając górne i dolne łóżko, łagodząc potrzebę znalezienia nowych mebli.

Modułowe elementy magazynowe zapewniają również elastyczność w czasie. Ponieważ są one wykończone ze wszystkich stron, półki na książki, komody i pancerze mogą być wykorzystane do stworzenia "mebla ściennego", który wygląda jak wbudowany, a następnie może być oddzielony i przeniesiony - do innej części pokoju, nowej orientacji lub zupełnie innego pomieszczenia. Jest to szczególnie pomocne w przypadku przestrzeni wspólnych: jeśli dzieci będą miały w końcu własne, oddzielne pomieszczenia, komponenty do przechowywania mogą być ponownie skonfigurowane.

Wybierz neutralną paletę kolorów

Neutralne kolory mebli mogą być doskonałym sposobem na pozostawienie miejsca na personalizację poprzez takie rzeczy jak zasłony, dywany, pościel, a nawet farby. Te rzeczy mogą zmieniać łatwo gdy twój dziecko rośnie i zmienia bez robić jakaś poważnym dostosowaniom meble lub ogólny pokój projekt, oferujący elastyczność wśród oryginalnego projektu.

Pomyśl o czynnościach, które zmieniają się

Istnieją bezpieczne sposoby na to, aby pewne rodzaje mebli dla nastolatków były funkcjonalne dla małego dziecka. Nasze meble do przechowywania i biurka są zaprojektowane jako elementy dla dorosłych, które są odpowiednie dla dzieci. Na przykład, jeśli Twoje dziecko lubi rysować, możesz rozważyć podarowanie mu biurka i użycie fotelika podwyższającego, zamiast stolika do zabawy w pokoju. Biurko staje się przestrzenią do nauki, gdy dziecko do niego wkracza.

Weźmy pod uwagę przestrzeń dwufazową

Opłaca się projektować z myślą o przyszłości, a czasami oznacza to, że wybór mebli, o których wiesz, będzie musiał się zmienić. Kluczem jest wiedza o tym, jak będzie musiała ewoluować i jak ta ewolucja będzie się kształtować. Od dodania biurka do podniesienia łóżka na poddaszu, zmiany w projekcie są najbardziej płynne, gdy były częścią pierwotnego planu.