Więc znalazłeś idealne łóżko dziecięce - ale czy będzie pasowało do pokoju dziecka? Znając wielkość pokoju to świetny pierwszy krok, ale nie jest to tak proste, jak poznanie jego długości i głębokości. Przejdźmy się jak najlepiej wykorzystać Twoją przestrzeń.

Krok 1: Wymiary pokoju

Najpierw należy zmierzyć wielkość obszaru, na którym chciałbyś umieścić swoje łóżko i meble w pokoju - długość, szerokość i wysokość. Pomoże Ci to w podjęciu pierwszej decyzji, a także zaplanowaniu ewentualnych zmian w przyszłości. Nasze łóżka mają długość od 80" do 84" (rozmiary bliźniacze, pełne, XL i Queen). Będziesz również potrzebował kilku stóp przestrzeni do chodzenia wokół łóżka. Upewnij się, że weźmiesz pod uwagę łopatki wentylatorów sufitowych i otwarte drzwi, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo wolnego miejsca podczas użytkowania.

Krok 2: Plan długoterminowy

System mebli Maxtrix umożliwia zmianę konfiguracji pomieszczenia w czasie - na przykład podniesienie lub spiętrzenie łóżka, rozdzielenie pryczy na dwa pojedyncze łóżka lub dodanie prowadnicy. Jeśli dziś planujesz jeden lub dwa kroki do przodu, możesz mieć pewność, że nie napotkasz później na ograniczenia przestrzeni. Myślisz o łóżku do zabawy? Upewnij się, że wokół łóżka jest wystarczająco dużo miejsca na zjeżdżalnię, a nad łóżkiem na górny namiot lub wieżę. Nasze zjeżdżalnie wysuwają się na 52"-64,5" w zależności od konfiguracji, a nasz namiot górny znajduje się na wysokości 20,75" nad łóżkiem. Tak więc, wysoka prycza z namiotem górnym, jako przykład, miałaby wysokość 91,75".

W przypadku łóżek strychowych z możliwością przechowywania, potrzebne będzie miejsce przed komodą na szuflady do wyciągania. Schody wejściowe wymagają również dodatkowej przestrzeni na lewo lub prawo od strychu, dodając 20,75" do długości. Nasz zespół projektantów pomoże Ci określić wymiary, które należy rozważyć dla każdej z tych opcji.

Krok 3: Obrysowanie mebli

Specyfikacje mebli podajemy na każdej stronie produktu (lub przeglądamy nasz katalog przeglądów produktów). Weź niebieską taśmę malarską lub kawałek gazety i nakreśl interesujące Cię wymiary na podłodze i na ścianach. Pomoże Ci to w wizualizacji rozmiaru mebla w wybranej przez Ciebie przestrzeni.

Pamiętaj, że z Maxtrixem możesz "Go XL" - więc jeśli masz trochę miejsca do stracenia, dobrym pomysłem może być dodanie 4 cali długości do łóżka, zapewniając rosnącemu dziecku dużo miejsca.

Krok 4: Przejdź przez

Otwórz drzwi, przejdź przez chodniki i zastanów się, jak daleko wyjdą szuflady. Zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, że ewentualne przeszkody są rozważane. Jeżeli ty uświadamiasz sobie ty potrzebujesz odwracać drabinę lub umieszczać kreślarzi lub półki w innej pozycji - Żaden problem przy wszystkie! Z Maxtrixem możesz ustawić dowolne łóżko "lustrzane odbicie", co oznacza, że wszystkie drabinki są odwracalne, a półki z książkami lub komody mogą być zamienione na dowolną stronę odpowiednią dla Twoich szczególnych potrzeb.

Krok 5: Weź pod uwagę wysokość stropu

Często otrzymujemy pytania o zalecenia dotyczące wysokości sufitu w naszych loftach i pryczach. Przeciętne dziecko prawdopodobnie potrzebuje 20-24" miejsca nad materacem, aby móc wygodnie usiąść w łóżku. Wspaniała wiadomość jest taka, że nawet wysoki strych lub prycza mieści się w pokoju ze standardowym 8 stopowym sufitem. Jeśli Twoje sufity są niższe, możemy Ci pomóc! Łóżka Maxtrix są dostępne w 3 różnych wysokościach, więc niska prycza może być dobrym rozwiązaniem.

A co z oknami? Wiele osób waha się przed umieszczeniem pryczy lub strychów przed oknami, ale okazało się, że podwyższone łóżka bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku okien w tle. Miejsca do nauki pod loftami również korzystają z naturalnego światła. Upewnij się tylko, że górne okna są dobrze zabezpieczone i nie są dostępne, jeśli małe dzieci są w stanie dotrzeć do górnej pryczy.

Krok 6: Poznaj rozmiar swojego dziecka

Zmierzyć wzrost dziecka na stojąco i siedząco. Pomoże Ci to w określeniu wyborów, takich jak wysokość pryczy lub strychu, i czy powinieneś rozważyć łóżko w rozmiarze XL.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki wzrost kupić - niski, średni, wysoki czy bardzo wysoki - skonsultuj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi wyboru odpowiedniego wzrostu łóżka dla Twojego dziecka.