Czy wiesz, że drewniane zabawki były w przeszłości najbardziej dostępnymi zabawkami, ponieważ łatwo je było zrobić w domu?

Po II wojnie światowej zabawki drewniane zostały prawie całkowicie zastąpione przez plastikowe, proste, tanie zabawki, które straciły swoją jakość i wartość dydaktyczną.

W przeszłości produkcja skupiała się na szybko rosnących, masywnych i atrakcyjnych zabawkach plastikowych, które zdewaluowały zainteresowanie dziecka i negatywnie wpłynęły na środowisko i zdrowie. Wiele zabawek z tworzyw sztucznych zawiera materiały toksyczne, które mogą powodować uszkodzenia mózgu i trudności w nauce.

Edukacyjne zabawki drewniane są ważnym narzędziem edukacyjnym dla rozwoju dziecka. Wiele z nich kształtuje krytyczne myślenie i rozwija umiejętności motoryczne. Zabawki drewniane są bezpieczne, pobudzają wyobraźnię dziecka i stanowią doskonałą inwestycję, ponieważ są trwałe i mogą przetrwać przez pokolenia. Co więcej, zabawki drewniane nie zawierają materiałów toksycznych, co jest niezwykle ważne dla dzieci, które mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Drewno jest materiałem naturalnym, który nie jest szkodliwy i jest przyjemny w dotyku. Wydziela ciepło, w przeciwieństwie do plastiku czy metalu, które są zimne i twarde.

Drewniane zabawki są zwykłymi zabawkami, które pobudzają wyobraźnię i rozwój własnych pomysłów dziecka. Zazwyczaj do ich używania nie potrzeba baterii, prądu ani oprogramowania. Bawiąc się nimi, dziecko jest spokojne, przemyślane i kreatywne. Zabawki elektryczne mogą prowadzić do przeciążenia sensorycznego zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Kto wie lepiej niż my, rodzice, że głośne i piskliwe zabawki to po prostu zbyt duży stres, gdy potrzebujemy spokoju w domu? ????

Przy prawidłowym użytkowaniu drewniane zabawki mogą trwać wiecznie. Trwałość jest jedną z ich głównych zalet. Jeśli w dzieciństwie posiadałeś drewnianą zabawkę, najprawdopodobniej dziecko bawi się nią teraz. Z czasem takie zabawki zyskują też wartość sentymentalną, którą rodzice i dziadkowie chcą się podzielić z najmłodszymi.

W Ooh noo projektujemy drewniane zabawki z troską i rozwagą. Dlatego wierzymy, że są to zabawki przyszłości, ponieważ promują aktywność dziecka bez zbyt wielu dodatkowych bodźców, które utrudniają jego wyobraźnię. Nasz design sprawia, że nasze zabawki są proste, atrakcyjne, trwałe i bezpieczne.

Dbałość ośrodowisko naturalne jest jednym z istotnych elementów naszej pracy. Wpływ na środowisko naturalne jest ważną kategorią przy ocenie odpowiednich zabawek na rynku. W przypadku wyrzucenia zabawki drewnianej, ulega ona biodegradacji, dzięki czemu dbasz o czystsze środowisko naturalne dla siebie i swojego dziecka.